У Львові почали впроваджувати електронний квиток на проїзд у громадському транспорті

Опубліковано: 05.04.2021. Автор: . Львівська область

У Львові почали впроваджувати електронний квиток на проїзд у громадському транспорті

У Львові триває реалізація проєкту впровадження електронного квитка (АСОП) для громадського транспорту, про який йде мова не один рік. Врешті розпочався тестовий монтаж автоматизованої системи обліку оплати проїзду (електронний квиток Леокарт) на кожен тип транспортного засобу, які задіяні в пасажирських перевезеннях міста, повідомляють у пресслужбі міської ради.

Сьогодні ми бачимо ці перші валідатори, які ми зараз встановлюємо на наші трамваї. Також валідатори до серпня будуть встановлені в тестовому режимі на певних маршрутах у трамваях, тролейбусах, автобусах, – каже міський голова Львова Андрій Садовий. – Завдання – відпрацювати сам процес, бо ця технологія, яка застосовується у Львові, ще не була застосована в Україні, це достатньо новітній продукт – спільний продукт чеської компанії Мікроелектроніка, яка виграла тендер, і нашої львівської компанії SoftServe. Левова частка відповідальності лягає на компанію SoftServe.

Запустити систему обіцяють до кінця року, а до серпня оплачувати проїзд можна буде лише через телефон чи банківську картку. З 1 січня нібито має бути повністю запущений електронний квиток.

У Львові почали впроваджувати електронний квиток на проїзд у громадському транспорті

Загалом впровадження електронного квитка обійдеться місту і перевізникам в 11 млн євро, але у міській раді не приховують, що, мовляв, приємно, що кошти залишаються «в хаті», бо львівська компанія SoftServe отримує левову частку.

Валідатори встановлюють всі – приватний, комунальний транспорт. Ми зі серпня в тестовому режимі впроваджуємо е-квиток і на деяких приватних маршрутах. А вже наступного року е-квиток буде працювати повністю на всіх видах транспорту, – сказав міський голова.

Наразі будуть синхронізовувати систему, моніторити, як валідатори сприймають львів’яни. Також перевірятимуть систему щодо антивандальності, як вона буде працювати у закритому  режимі.

Одразу є питання, як контролер буде перевіряти? Контролер заходить у трамвай, вимикає всю систему, той, хто встиг зробити чек-ін, ок, а ні – тоді штраф. Ми маємо багато різних цікавинок, які будуть застосовані. Якщо ти зайшов у трамвай і протягом хвилини не активував свій е-квиток – це вже будуть твої проблеми, бо система під час перевірки буде повністю заблокована, – прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Перший етап встановлення охопить близько 25 одиниць. Другим етапом встановлюватимуть на більше 100 одиниць транспортних засобів. І на останньому етапі передбачається обладнати весь громадський транспорт системою електронного квитка.

Поки встановили комплекти на чотири трамваї. Сьогодні паралельно почала працювати команда на тролейбусному депо. Відповідно, далі роботи триватимуть на АТП-1 та із приватними маршрутами.

Загальна вартість проекту з обслуговуванням упродовж двох років – 11,5 млн євро.  Повноцінно система має запрацювати у січні 2022 року, згідно з контрактом.

Фото: Роман Балук.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...