Сьогодні Благовіщеня Пресвятої Богородиці: чого не можна робити у цей день

7 квітня православні та греко-католики відзначають одне з найбільш шанованих свят – Благовіщеня Пресвятої Богородиці. У давнину існувало безліч приурочених до нього звичаїв. Деяких із них дотримуються й досі.
Цього дня віруючі обов’язково йдуть до церкви. На Благовіщеня прославляється Пречиста Діва Марія, вимовляються подяки Господу Богу і віддаються шанування його посланцю – Архангелу Гавриїлу, який приніс Марії благу звістку, що у неї народиться Син Божий, зачатий від Святого Духа.
Це свято вважається третім після Великодня та Різдва Христового. З ним пов’язана одна з найпоширеніших молитов віруючих – «Богородице Діво, радуйся».
У цей день здавна існував звичай випускати на волю пташок, «щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив». Господар випускав на сонце також всіх тварин, навіть пса і кота виганяв на вулицю, «щоб чули весну і самі про себе дбали». Пасічники цього дня виставляють на двір вулики.
У церкві в цей день святять проскури. Вважається, що освячена проскура, яка зберігається вдома, захищає членів сім’ї від різних напастей.
У народі кажуть «На Благовіщеня дівка косу не плете, птиця гнізда не в’є». З цим повір’ям пов’язана легенда про зозулю. У переказах згадується, що цей птах не має будинку через те, що цілеспрямовано порушував заборону Бога. Відтоді зозуля змушена підкидати свої яйця у чужі гнізда і бути гнаною усіма.
У це свято особливо грішно працювати на землі: за повір’ями, досить тільки торкнутися якого насіння чи зерна, щоб воно зараз же втратило свою силу і ніколи не проросло. А ось після цього дня можна розпочинати роботи в полі, все буде добре рости, квітнути й колоситися.
Також не можна на Благовіщення позичати або давати гроші і речі стороннім, щоб не втратити своє благополуччя, здоров’я, спокій і мир у родині.
7 квітня небажано запрошувати гостей.
Забороняється шити і в’язати. Нитка у багатьох народів світу асоціюється з життям, тому всякий, хто бере її в руки для роботи, може заплутати свою долю, внести проблеми і неприємності.
Не можна також стригтися, мити голову, розчісуватися, щоб не порушити свою долю. Як покарання може випасти волосся.
Не можна цього дня й надягати обновки, бо вони швидко порвуться або зіпсуються.
Сенс подібних заборон не в тому, що не можна вчиняти певні дії, а в тому, що свято – це насамперед день, який присвячується Богу.
Нагадаємо, зараз триває Великий піст, який завершиться 2 травня. Як правильно його дотримуватися і що, коли можна їсти, читайте ТУТ.