Закарпатські медики провели унікальну операцію на мозку, під час якої пацієнт вийшов з наркозу

Опубліковано: 14.04.2021. Автор: . Закарпатська область

Закарпатські медики провели унікальну операцію на мозку, під час якої пацієнт вийшов з наркозу

В Ужгороді успішно завершилася складна операція, яку раніше не проводили в Україні. Першою пацієнткою стала 26-річна одеситка Аліна Коваль, якій зробили операцію з пробудженням, повідомили в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології Закарпатської обласної ради.

У Аліни хвороба проявилася з приходом нападів епілепсії, через які дівчина не могла розмовляти і не розуміла, що їй кажуть. Їй поставили діагноз – «кавернома». Таку пухлину дуже небезпечно оперувати, оскільки є ризик назавжди втратити не тільки можливість говорити, а й здатність розуміти сказане чи написане.

Про це їй повідомили в обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології Закарпатської обласної ради, куди Аліна звернулася за допомогою.

Дівчина згадує, як рік тому при пробудженні у неї стався епілептичний напад. МРТ в Одесі не виявила ніяких серйозних змін, однак вже через рік на іншому обладнанні виявилося, що у неї кавернома в лівій скроневій частині. Ця ділянка відповідає за розуміння і продукування мовлення. Все частіше і частіше Аліна втрачала мову і не розуміла співрозмовника.

Лікарі в Одесі настійно рекомендували операцію, оскільки, за прогнозами, напади відбуватимуться все частіше. Однак через складне розташування пухлини, був високий ризик пошкодити важливі ділянки мозку.

У світі зараз практикується видалення подібних патологій в таких ділянках методом під назвою «awake surgery» – операція з пробудженням. Під час операції здійснюється доступ до мозку і пацієнта виводять з наркозу. У цей час пацієнт виконує лінгвістичні завдання під контролем нейрофізіолога і афазіолога.

Операція тривала кілька годин, медикам вдалося знайти доступ до новоутворення і видалити його.

Після операції Аліна почувається чудово. Через кілька тижнів її виписали з лікарні і вона навіть частково повернулася до роботи.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...