Страсний тиждень: що потрібно встигнути зробити

Опубліковано: 27.04.2021. Автор: .

Страсний тиждень: що потрібно встигнути зробити

Розпочався останній тиждень Великого посту перед Великоднем, який називають Страсним, бо у ці дні християни згадують Таємну Вечерю, страждання, розп’яття і поховання Ісуса Христа. Усі дні Страсного тижня звуться «Великими» — Великий Понеділок, Великий Вівторок тощо. Протягом цих семи днів потрібно особливо дотримуватися посту. А в  храмах відбуваються унікальні Богослужіння, які проходять лише раз на рік.

Священики закликають приєднатися до віруючих та духовно очиститися напередодні свят. Дієтологи радять вживати в цей час сиру їжу та трошки підварені овочі, а в п’ятницю утриматися від їжі взагалі.

Страсний Понеділок

У понеділок можна їсти сирі овочі та фрукти, а також хліб, мед і горіхи. Рекомендується їсти один раз на добу – ввечері. Окрім того, цього дня слід ретельно прибрати свою оселю.

Страсний Вівторок

Так само як і попередній день, дозволено сирі фрукти та овочі, мед, горіхи та хліб. Бажано їсти лише ввечері. Також цього дня треба  підготувати святковий  одяг, попрасувати білизну.

Страсна Середа

Можна також їсти хліб, овочі та фрукти, холодну сиру їжу без масла. У середу завершуються всі господарські роботи. Треба прибрати хату, винести все сміття. Треба також заготовити яйця для крашанок та писанок, підготувати все необхідне для їх виготовлення знаряддя.

Чистий Четвер

У цей день дозволяється їсти гарячу рослинну їжу з олією двічі на день. Найбільше ж обрядів, дійств і прикмет припадає на Страсний, або Чистий четвер. Традиційно цього дня випікають паски – ритуальний хліб, що символізує тіло Христове.

Страсна П’ятниця

У страсну п’ятницю взагалі утриматися від прийому їжі. Не можна також співати, слухати музику. Ввечері треба йти до церкви, де виносять Плащаницю, що символізує тіло померлого Христа. Не можна шити, прати, будь-що різати. Порушивши цю заборону,  отримаєте дуже великий гріх.

Велика Субота

У суботу можна один раз на день поїсти гарячої рослинної їжі, але без олії. Цього дня тривають приготування до Великодньої святкової трапези. Для господарок це найбільш клопітливий день, адже потрібно все приготувати, спекти, зварити. Цього дня фарбують яйця та виготовляють писанки.

Великодня Неділя

А вже у неділю, 2 травня, на Великдень, знімаються всі обмеження на прийом їжі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...