У Львові помер відомий письменник та драматург

Опубліковано: 27.04.2021. Автор: . Львівська область

У Львові помер відомий письменник та драматург

У Львові помер відомий письменник, драматург, кіносценарист і засновник першої незалежної кіностудії «Галичина-фільм» Василь Босович. Він не дожив лише кілька днів до свого 80-річчя. Про це повідомила невістка письменника Еля Босович на своїй сторінці в Facebook.

Сьогодні від нас пішла видатна особистість – письменник та драматург, мрійник, великий патріот України, засновник першої в Україні незалежної кіностудії «Галичина – фільм». Мені він був добрим свекром, який завжди цікавився життєвими та творчими подіями мого життя, моїм дітям він був прекрасним дідом, вигадливим на різні забави, а чоловікові – найкращим батьком. Нехай світла пам’ять про нього живе серед його колег, друзів та рідних, нехай земля буде пухом для його виснаженого хворобою тіла, і нехай душа його знайде вічний мир та спокій серед незвіданих для людей небес, – написала пані Босович.

У Львові помер відомий письменник та драматургВасиль Босович народився 1 травня 1942 року в Івано-Франківську (на той час – Станіславові). Закінчив Львівське вище військово-політичне училище, факультет журналістики, у 1967 році. Після – Львівський поліграфічний інститут ім. Федорова.

Працював редактором і журналістом у місцевих виданнях. У 1989 році заснував першу незалежну кіностудію «Галичина-фільм», яка займалася зйомками кліпів, телевізійних і анімаційних фільмів. Василь Босович з 1990 року був директор кіностудії, а також художнім керівником.

Він автор таких п’єс і сценаріїв як «Олекса Довбуш», «Князь Данило Галицький», «Залізні солдати», «Дорогою ціною», «Золотий пил» тощо.

Босович став продюсером двох художніх і майже тридцяти документальних фільмів. У 1995 році став лауреатом Державної премії в галузі драматургії та театрального мистецтва імені Котляревського, а у 2008 році отримав першу премію за сценарій до фільму «Ангел з патефоном» на «Коронації слова».

Нагадаємо, раніше на 79-році життя помер український письменник, громадсько-політичний діяч Володимир Яворівський.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...