«День очищення душі, а не квартири». ПЦУ спростувала популярний міф про Чистий четвер

Опубліковано: 29.04.2021. Автор: .

«День очищення душі, а не квартири». ПЦУ спростувала популярний міф про Чистий четвер

Православна церква України заявила, що в Чистий четвер віряни повинні сповідуватися і причащатися, а не влаштовувати генеральне прибирання осель чи омиватися водою.

У Церкві наголосили, що помити вікна та винести сміття у Чистий четвер — це добре, але важливіше очиститися самому перед Великоднем.

Великий, або Чистий, четвер для віруючих християн – це не про генеральне прибирання власних помешкань, миття вікон, посуду чи прання. Це день очищення власної душі, – йдеться у повідомленні.

Священнослужителі нагадують, що у Великий четвер Страсної седмиці Церква згадує важливу подію – Тайну Вечерю, під час якої Господь Ісус Христос встановив Святе Причастя (Євхаристію) – Таїнство Церкви, через яке вірні очищаються від гріхів та єднаються з Господом.

Під час Тайної Вечері Спаситель також омив ноги Своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові, жертовності та служіння ближньому. Тож Чистий четвер зветься таким не через буквальне його розуміння (що необхідно влаштовувати прибирання осель або омиватися водою), а тому, що люди у храмах сповідаються і причащаються, очищуючись від гріхів та єднаючись у святій Євхаристії з Господом, – кажуть у ПЦУ.

Тож Церква закликає своїх вірних цього дня причаститися, а ввечері вислухати читання дванадцяти уривків з Євангелія, що розповідають про страждання Ісуса Христа та Його розп’яття.

Тож сплануйте провести Великий четвер так, щоби встигнути не лише прибрати своє помешкання, помити вікна чи спекти паски, а й з’єднатися з Господом у святій Євхаристії. Поставте Бога на перше місце, і тоді все у вашому житті буде на своїх, потрібних місцях, – йдеться у дописі.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...