Сьогодні Чистий Четвер: що потрібно встигнути зробити

Опубліковано: 29.04.2021. Автор: .

Сьогодні Чистий Четвер: чого не можна робити цього дня

Цей день наші предки ще називали Днем весняного очищення, який знаменує собою початок підготовки до світлого свята Воскресіння Христового.

Історія Страсного Четверга сягає своїм корінням в раннє християнство і пов’язана з Таємною Вечерею, однією з найбільш значущих євангельських подій, що передували розп’яттю Христа. У четвер, зібравши своїх учнів, Ісус омив їм ноги, щоб показати, якою безмежною має бути смиренність справжнього християнина. Тому суть Чистого Четверга — показати, наскільки ви готові бути терпимим, щирим, співчувати людям, які вас оточують.

Сьогодні Чистий Четвер: чого не можна робити цього дня

Чистий Четвер для будь-якого християнина — це символ повного духовного і фізичного очищення.

Цього дня потрібно сходити до церкви, сповідатися та причаститися. А ще – побувати у лазні або скупатися у проточній  воді, щоб очистилося тіло. Вважається, що вода цього дня володіє потужними магічними властивостями, допомагає зміцнити дух і очистити душу, а гаряча пара сприяє оздоровленню тіла.

Також цього дня у  стайнях, коморах та хатах все повинне бути чистим і виглядати святково.  В саду і на городі господар згрібав на купу торішнє листя, бадилля бур’янів та сухе рілля і підпалював — «щоб очистити землю від морозу, зими, смерті і всякої нечисті».

З давніх часів у Чистий Четвер прийнято наводити порядок у домі. Господині повинні не тільки помити підлогу і витерти пил, але також позбутися від непотрібних речей і найголовніше очистити свій будинок від негативу. Подумки попрощайтеся з усіма сварками і образами і зустріньте свято з легкою душею.

Окрім того, важливо пам’ятати, що Чистий Четвер — це початок найсуворішої частини поста, яка триває аж до настання Великодня. Від сьогодні слід якомога  суворіше утримуватися від прийому їжі, куріння та вживання алкоголю.

Після Чистого Четверга вдома та на подвір’ї не можна прибирати аж до самого Великодня, бо вважається, що «можна насипати сміття в  очі Христу, який лежить у труні».

З Чистого четверга до Страсної П’ятниці не можна залишати не вимитий посуд і замочену, але не випрану білизну.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...