Сьогодні Львів святкує 765 років

Опубліковано: 06.05.2021. Автор: . Львівська область

Сьогодні Львів святкує 765 років

6 травня Львів відзначає 765-ту річницю з дня заснування міста. Через карантин жодних масових заходів у місті не планують, проте о 13:00 год. біля головного входу до міської Ратуші відбудеться оновлена урочиста церемонія.

У зв’язку з карантином ми не проводимо жодних масових заходів, але провести урочисту церемонію все ж зобов’язані, – говорить директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда. – Цього року вона буде особливою –ми зробимо новий офіційний церемоніал почесної варти з нагоди Дня міста. Впроваджуємо нову традицію, які свідчитиме про наші коріння державотворення. Ми звернемо увагу львів’ян на далекий 1300 рік, коли наша держава, Королівство Русі, була сильною, міцною, а місто Лева було столицею цієї держави.

Церемонія, створена за найкращими європейськими зразками стилізованих історичних урочистих подій. 1300 рік – це золотий вік середньовічної держави, столицею якої на той час був Львів. Королівству Русі на той момент був 101 рік, і ще був живий король Лев Данилович, а сам Львів був столицею величезного Королівства Русі. Більше півстоліття існував королівський двір з його традиціями, етикетом та пафосом.

До концепції створення церемонії долучилися військово-історичний клуб «Орден Паладинів», що діє при громадській організації «Спілка молоді «Нове покоління», а також громадські діячі та історики.

Ми реконструюємо події 1300 року – період максимального розквіту середньовічної держави. Сподіваємось, що така концепція стане традиційною для нашого міста, як це є в багатьох країнах Європи, – сказав Віталій Федорінін, керівник військово-історичного клубу «Орден Паладинів».

Ціль церемонії – показати Львів, як столицю давнього королівства із 700-літньою історією від середньовічної української державності. У церемонії візьмуть участь історичні реконструктори «Ордену Паладинів» та стилізовані король і королева.

Усіх, хто долучиться до урочистої церемонії, просять дотримуватись карантинних обмежень: одягати маски та зберігати дистанцію.

Нагадаємо, минулого року, на початку пандемії COVID-19,  Львів свій день народження теж відзначав по-особливому – до входу в Ратушу на конях підійшли Король та Королева і подякували усім медикам за роботу.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...