Через злоякісну пухлину 63-річному львів’янину видалили сім органів

Опубліковано: 07.05.2021. Автор: . Львівська область

Через злоякісну пухлину 63 річному львів’янину видалили сім органів

У 63-річного мешканця Львова діагностували злоякісну пухлину товстої кишки, яка швидко прогресувала і вростала в інші органи черевної порожнини. Врятувати пацієнта могла лише термінова надскладна операція. Про це інформує Zaxid.net.

У чоловіка давно були певні проблеми з сечовим міхуром. Він звертався до лікарів, йому ставили попередній діагноз – запалення сечового міхура. Втім лікування не допомагало і наприкінці березня цього року його госпіталізували в одну із львівських міських лікарень. Чоловік скаржився на постійний біль внизу живота, біль при сечовипусканні. Згодом у сечі почали з’являтися домішки калу. У лікарні чоловіка ретельніше обстежили і побачили, що проблема серйозна – у нього діагностували злоякісну пухлину товстої кишки і скерували у Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги.

Тут пацієнту призначили комплекс різноманітних обстежень, включаючи комп’ютерну томографію (КТ) і магнітно-резонансну томографію (МРТ). Результати обстежень показали, що справи не просто кепські, а дуже кепські.

Злоякісна пухлина товстої кишки проросла у суміжні органи, але без ознак віддаленого метастазування, – розповів завідувач першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич. – Вона проросла у сечовий міхур і утворила норицю (патологічний канал), яка сполучала товсту кишку з сечовим міхуром і тому вміст товстої кишки потрапляв у простір сечового міхура. Пухлина була дуже велика, вона займала всю нижню частину живота.

Лікарі кажуть, що це був занедбаний випадок, коли пухлина вже встигла наробити багато лиха. Пацієнта треба було негайно оперувати.

Операція тривала майже дев’ять годин. Вона була надскладною і для пацієнта, і для операційної бригади. Було побоювання, чи взагалі чоловік витримає цю операцію. Для хірургів вона була технічно складна, адже одночасно доводилося видаляти сім органів черевної порожнини. На щастя, все пройшло успішно.

Як повідомив Гнат Герич, під час оперативного втручання хірургам разом з пухлиною довелося видалити сечовий міхур, простату, сигмоподібну кишку, частину прямої кишки, частину тонкої кишки, передню черевну стінку і очеревину. Пухлина займала всю нижню частину живота і важила майже п’ять кілограмів.

У лікарні часто оперують хворих з різного роду пухлинами. А ось оперативні втручання, під час яких разом з пухлиною видаляють комплекс органів – надзвичайно рідко. За останні сім років таких операцій в лікарні не проводили.

Оперували 63-річного львів’янина два тижні тому. Пацієнт важко відходив від операції, але найважче, як кажуть лікарі, вже позаду. Зараз загрози для його життя нема, він одужує і вже готується до виписки з лікарні.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...