Старший за єгипетські піраміди: на Дніпропетровщині археологи знайшли український Стоунхендж

Опубліковано: 17.05.2021. Автор: . Дніпропетровська область

Старший за єгипетські піраміди: на Дніпропетровщині археологи знайшли український Стоунхендж

У селі Новоолександрівка (Днiпрoпeтрoвськa oблaсть) рoзкoпyють кyргaн вiкoм вiд 4,5 дo 5 тис років. Про це повідомляє виконуючий обов’язків начальника Служби автомобільних доріг в області Олександр Коломійцев.

Посеред кургану археологи знайшли гігантський кромлех – кам’яні метрові заввишки брили, які колись виставили по колу. У Великій Британії є подібний кромлех, який відомий на увесь світ як Стоунхендж.

Кромлех. Кам’яні кола або кільця каменів – тип археологічної пам’ятки, що представляє собою валуни або кам’яні брили, розташовані у вигляді кола або еліпса. Найвідоміший кромлех – це той, який в Англії, і його називають Стоунхендж.  Призначення кам’яних кругів – мені не відоме, але щось таємниче в них є. Знайшли кромлех при розкопці кургану, розташованого в селі Новоолександрівка. Місце цікаве, давні поховання, від епохи бронзи, скіфів і до середньовіччя, – йдеться у дописі Коломійцева у Facebook.

Вага кожної з плит – приблизно тонна. Кожна з них щільно вирізана вручну та встановлена одна до одної. Знахідка на 500 років старша, ніж єгипетські піраміди.

Дуже великий обсяг землі i праці витрачено на його будівництво. Мабуть той, кого поховали, і огородили кромлехом, був дуже шанованим в суспільстві.  Тільки так можна пояснити монументальність такого величної споруди, – розповів Олександр Коломійцев.

Зі слів Олександра, це місце збережуть і створять там музей.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...