Львівський активіст домігся скасування регіональної російської мови у Харкові

Опубліковано: 25.05.2021. Автор: . Харківська область

Львівський активіст домігся скасування регіональної російської мови у Харкові

Харківський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про скасування регіональної мови у місті. Цього домігся львівський активіст, мовозахисник Святослав Літинський.

Відтепер усі посилання на рішення міської ради про впровадження регіональної мови є нікчемними. Чотири роки знадобилося Харківській обласній прокуратурі, щоб виконати наші клопотання і численні рішення судів та врешті подати відповідний позов, – повідомив Святослав Літинський.

Вперше Святослав Літинський звернувся до Харківської міської ради у серпні 2018 року з проханням скасувати рішення  про запровадження регіональної мови у місті. Не отримав відповіді і звернувся до суду. Після того, як Харківська міськрада відмовила у скасуванні свого рішення, Святослав Літинський звернувся у прокуратуру, аби та у судовому порядку оскаржила регіональну мову у Харкові.

Прокуратура відмовилася і він оскаржив це рішення. Врешті за фактом невиконання судового рішення він домігся того, аби прокуратура виконала рішення і подала позов про скасування регіональної мови у Харкові.

Святослав Літинський – львівський громадський діяч, відомий захисник української мови. Він ініціював та виграв багато судових справ щодо використання української мови, зокрема, в маркуванні побутової та електронної техніки та перекладі сайтів. Він також був першим громадянином України, який отримав внутрішній паспорт без російськомовної сторінки.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...