Біля свердловини, що подає воду на Рівне, почали кропити поля. Водоканал бачить порушення

Опубліковано: 31.05.2021. Автор: . Рівненська область

Біля свердловини, що подає воду на Рівне, почали кропити поля. Водоканал бачить порушення

Отрутохімікати з полів можуть потрапити у воду, яку постачають у Рівне з Горбаківського водозабору. Так вважає Василь Степанчук, який проживає у селі Дорогобуж неподалік. Причина – луки в заплаві річки Горинь, де знаходяться декілька свердловин, розорали і засіяли, а посіви обробляють агрохімікатами.

Можливість забруднення води у «Рівнеоблводоканалі» не виключають. Поки що результати досліджень шкідливих речовин не виявили. Але підприємство усе одно вимагатиме усунути порушення.

Чому переживають люди

Василь Степанчук вказує на будівлю зі свердловиною і розповідає про ситуацію, що склалася в заплаві річки Горинь поблизу села Подоляни, це колишній Гощанський район.

Ось вона качає воду і буквально 50 метрів – розорано і обприскано гербіцидами. Це ж ненормально, на голову не налазить взагалі, – каже чоловік.

За його словами, тут завжди були некошені трави, а віднедавна орендарі їх розорали і засіяли кукурудзою.

Біля свердловини, що подає воду на Рівне, почали кропити поля. Водоканал бачить порушення

Ми стоїмо над підземним озером, з якого проводиться водозабір на місто Рівне і всі села, які навколо. Ділки, фермери такі, вирішили це поле розорати, посіяти кукурудзу і зараз кроплять гербіцидами. У минулому році нарахував 8 чи 10 разів. Вся ця гидота потрапляє в озеро і ми потім її п’єм, – каже житель с.Дорогобуж Василь Степанчук.

Рівнянин Валерій Четверков розділяє занепокоєння Василя Степанчука. На його думку, розорення землі і обробка посівів шкодить довкіллю.

Біля свердловини, що подає воду на Рівне, почали кропити поля. Водоканал бачить порушення

Біла пляма, яку ми бачимо – це квіти червонокнижні, анемони. От на всій території, тут буквально 100 гектарів ця заплава, збереглася така плямка. Ці луки були споконвіку, де перелітні птахи спочивали два-три дні, повертаючись з вирію. Зараз все засіяно, переорано, цим птахам немає куди подітися, – каже чоловік.

Що це за земля

Розорана земля – це паї місцевих жителів, які вони віддали в оренду з усіма правами користування, – повідомив голова Бабинської громади Володимир Бойко.

Біля свердловини, що подає воду на Рівне, почали кропити поля. Водоканал бачить порушення

Справді, це луки, здавалося, вони б не повинні були розорюватися. Але, коли минулого року ми вперше стикнулися з таким випадком і стали з’ясовувати обставини, Держгеокадастр області нам пояснив, що це землі сільгосппризначення, і якщо власники паїв не заперечують проти розорювання – то орендар має повне право цим займатися, – каже Володимир Бойко.

Позиція водоканалу

Головний інженер «Рівнеоблводоканалу» Андрій Грухаль сказав Суспільному, що виключати потрапляння у воду агрохімікатів не можна. Але, за його словами, аналіз, відібраний зі свердловини завглибшки 150 метрів, їх не виявляв.

Водночас він зауважив, що посіви знаходяться у другій захисній зоні, а це є порушенням. Відтак, облводоканал буде звертатися до місцевої влади, аби це порушення усунули.

Те, що застосування пестицидів у такій зоні є порушенням, підтвердив Суспільному і представник Держпродспоживслужби в області Василь Тонконоженко.

За матеріалами «Суспільне. Рівне».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...