В Україні офіційно заборонили використовувати пластикові пакети

Опубліковано: 01.06.2021. Автор: .

В Україні офіційно заборонили використовувати пластикові пакети

Верховна Рада підтримала зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів та обмеження їх розповсюдження. Відповідний Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» прийнято сьогодні, 1 червня.

Закон вводиться в дію через шість місяців після офіційного опублікування, а заборона на розповсюдження пакетів – через дев’ять місяців.

Закон забороняє розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

 • надтонких пластикових пакетів;
 • тонких пластикових пакетів;
 • оксорозкладних пластикових пакетів.

Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети.

До 1 січня 2023 року будуть дозволені надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Розповсюдження пластикових пакетів здійснюватиметься виключно на платній основі, а мінімальну роздрібну ціну встановить Кабмін.

Суб’єкти господарювання, винні у порушенні законодавства щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, несуть відповідальність у вигляді штрафу:

 • за порушення заборони розповсюдження у закладах торгівлі – у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 – 17000 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 – 34000 грн);
 • за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 200 до 500 (3400 – 8500 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До слова, заборонити в Україні пластикові пакети планували вже з січня цього року.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

  Опитування

  Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...