В Україні почав діяти закон про електронні трудові книжки

Опубліковано: 10.06.2021. Автор: .

В Україні почав діяти закон про електронні трудові книжки

Від сьогодні в українців з’явилася можливість не вести трудові книжки в паперовому вигляді, замінивши їх електронними аналогами. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Пенсійний фонд.

10 червня 2021 року набирає чинності Закон України від 5 лютого 2021 № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Законом вводиться облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки, – йдеться в повідомленні.

У відомстві уточнюють, що протягом п’яти років ПФУ повинен включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками.

При наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком призначатимуть автоматично з дня, наступного за днем ​​досягнення пенсійного віку. Але за бажанням особа може отримувати пенсію з більш пізнього віку.

Такі зміни дадуть змогу зменшити витрати роботодавців на ведення паперового документообігу, спростять доступ до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності. Також це спростить врахування даних стосовно освіти, кваліфікації, яку має населення, що працює, та яку отримують молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, що існують на ринку праці, та планування підготовки чи перепідготовки фахівців за актуальними напрямками.

Нагадаємо, Закон ухвалили 5 лютого 265 голосами народних депутатів. Документ пеpедбачає п’ятирічний перехідний пеpіод викоpистання як папеpового, так і електpонного ваpіанту трудової книжки.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...