Вознесіння Господнє: традиції та прикмети свята

Опубліковано: 10.06.2021. Автор: .

Вознесіння Господнє: традиції та прикмети свята

На 40-й день після Великодня православна та греко-католицька Церкви святкують одне з 12 головних свят року – Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. Історія свята – день, коли Христос вознісся на небо і сів «праворуч від Отця».  Після свого воскресіння він з’являвся своїм учням, розмовляв з ними і повчав їх, звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх та вознісся на небо. Щороку це свято випадає на четвер, цьогоріч це – 10 червня.

Цього дня забороняється кидати сміття чи плювати  на вулицях, адже говорять, що можна ненароком потрапити в Христа, який може ходити під виглядом жебраків.

Працювати у Вознесіння категорично не можна, це великих гріх. Церква радить спокійно провести свято, краще поспілкуватися з рідними чи друзями.

Цього дня прийнято поминати покійних батьків. Традиційно пекли особливі млинці, які називають «Божа окутка» або «онучки».  За формою вони нагадують сходинки. Взявши їх, люди зазвичай ішли на кладовище до могил рідних, а також до церкви. Також гостинцями частували своїх родичів, до яких ходили в гості.

У четвер у храмах відбувається урочисте богослужіння з нагоди Вознесіння Господнього. Для проведення літургії священники вдягають білі шати. Піст у цей день не дотримується, можна їсти будь-яку їжу.

Сьогодні не можна говорити «Христос Воскрес», адже на Вознесіння з церков виносять Плащаницю.  Українці вірили, що у це свято не можна думати про погане – краще день провести у колі сім’ї.

З Вознесінням пов’язано багато народних прикмет, придивляйтеся до погоди сьогодні. Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла. Дощовий день віщував хвороби і неврожай. Прикмета особливо актуальна для домашньої худоби. Роса цього дня вважалась цілющою, а властивості трав у лікуванні посилювалися і зберігалися до Івана.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...