У Надвірній на території середньовічного замку шукають рештки давнього поселення

У Надвірній на території середньовічного замку шукають рештки давнього поселення

На території замку Краснодвір в місті Надвірна Івано-Франківської області проходять археологічні дослідження. Роботи триватимуть від 16-го до 25 червня. Дослідження проходять в рамках студентської практики кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, під керівництвом старшого викладача факультету історії, політології і міжнародних відносин Ігоря Кочкіна.

Метапрактики – дослідження підземного переходу між руїнами вежі, ознайомлення студентів з сучасними методами польових археологічних досліджень, набуття ними навичок роботи в експедиціях.  Результати розкопок мають стати підґрунтям для подальших досліджень і створення нової історичної карти Надвірної. Оскільки точної дати будівництва Надвірнянського замку наразі не встановлено, ймовірно, його збудували  у XІV-XVII ст. кимось із роду Потоцьких. Пізніше замок належав родині Куропатвів, після того – графові Цетнеру. Саме із цією спорудою в історичній частині міста пов’язують виникнення поселення, нині відомого як Надвірна, яке раніше, за свідченнями істориків, звалося Краснодвором, – розповідає завідувач сектору туризму та рекреації управління культури і туризму Надвірнянської міської ради Ірина Кравець.

Дослідження відбуваються за сприяння сектору туризму та рекреації управління культури і туризму Надвірнянської міської ради та громадської організації «Надвірнянський туристично-інформаційний центр».

Організатори також висловлюють подяку Надвірнянському фаховому коледжу НТУ за сприяння в поселенні студентів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...