В Україні продовжили карантин до кінця літа і розповіли, за яких умов носіння маски не є обов’язковим

Опубліковано: 17.06.2021. Автор: .

В Україні продовжили карантин до кінця літа і розповіли, за яких умов носіння маски не є обов’язковим
Фото: "Акцент".

Кабінет міністрів України змінив правила введення кольорових зон карантинних обмежень в країні. Таким чином «зелена» і «жовта» зони карантину тепер будуть вводитися одночасно по всій Україні. Про це йдеться у повідомленні МОЗ.

Залежно від епідемічної ситуації «помаранчева» і «червона» зони карантину будуть вводитися в різних регіонах наступним чином:

  • кількість виявлених нових випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів – більш ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 (методом ПЛР і експрес-тесту на визначення антигену) – понад 4 відсотків;
  • кількість тестувань методом ПЛР і експрес-тесту на визначення антигену протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення – менше 300;
  • наявність підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

Зазначається також, що «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки вводиться згідно з рішенням комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Країна може повністю повернуться після «жовтої» у «зелену» зону тільки через тиждень після нормалізації ситуації.

Також тепер необов’язково усюди носити маски, кажуть у МОЗ. У громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму,але він є необов’язковим за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу одного з таких документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Окрім того, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів України продовжує карантинні обмеження через пандемію до кінця літа. Тож тепер офіційно карантин в Україні діятиме до 31 серпня.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...