Львовом мандруватиме унікальний мобільний музей Папи Римського Івана Павла ІІ

Опубліковано: 22.06.2021. Автор: . Львівська область

Львовом мандруватиме унікальний мобільний музей Папи Римського Івана Павла ІІ

У рамках святкування 20-річчя візиту св. Йоана Павла ІІ до Львова особливою формою нагадування про його особу і місію буде мобільний музей понтифіка, повідомляє «Духовна велич Львова».

Серед експонатів цього музею можна побачити сутану (рясу) – священицький одяг, який Папа носив на щодень, літургійний одяг, який він вдягав для звершення Євхаристії,  ціпок, на який Святіший Отець спирався в останні роки свого життя, адже «Старість – це покликання, яке треба взяти», чаша і дискос, на яких звершував Євхаристію, єпископський перстень – символ заручин із Церквою, перова ручка, якою писав проповіді і послання, та підставка під папір,  оригінал незавершеного листа зі словами «Шановна Пані», що символічно можна вважати зверненням до кожного з нас, кухонні предмети та багато іншого.

Експонати представляє особистий секретар Йоана Павла ІІ, архієпископ Мечислав Мокшицький.

Назва «Дім св. Йоана Павла ІІ» вказує на те, що можна близько пізнати особу і навчання Папи та скеровує до Дому з такою самою назвою, створеного для вшанування місця Євхаристій, які Папа звершив на іподромі на вулиці Стрийській. Тоді дві папські Літургії відбулися 26 червня (латинська) та 27 червня (грецька) і зібрали багато людей, – говорить куратор мобільного музею отець Григорій Драус.

Важливою є повчальна частина – фрагменти текстів св. Йоана Павла ІІ, які можна взяти з собою.

Музей розміщений у причепі МАN, завдовжки 13 метрів, а є «мобільним», бо мандруватиме дорогою візиту Папи у Львові:

  • 25 червня, 11:00-21:00 – пл. Катедральна, відкриття виставки,
  • 26 червня, 10:00-20:00 – Стрийська, 6 (Сокільники), Дім св. Йоана Павла ІІ,
  • 27 червня, 09:00-15:00 – пл. Івана Павла ІІ (Сихів), храм Різдва Пресвятої Богородиці,
  • 27 червня, 17:00-20:00, вул. Личаківська, 49а, санктуарій св. Антонія. Цього місця св. Йоан Павло ІІ не відвідав, але перебування там Музею символізує, що Папа хоче прибути у кожний куточок Львова, до кожного дому.

Вхід вільний.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...