Проєкт «Рівнеоблводоканалу» вартістю майже 200 000 євро переміг у конкурсі у Словаччині

Опубліковано: 29.06.2021. Автор: . Рівненська область

Проєкт «Рівнеоблводоканалу» вартістю майже 200 000 євро переміг у конкурсі у Словаччині

«Рівнеоблводоканал» отримає власне виробництво гіпохлориту натрію завдяки перемозі проєкту «Безпечна вода для міста Рівне» вартістю 6,5 млн грн. Проєктна заявка була підготовлена «Рівнеоблводоканалом» разом з партнерами проєкту – Асоціацією Водоканалів Словаччини, Асоціацією Водоканалів України, а також незалежним інвестиційним консультантом  Наталією Матковською.

Перемога проєкту стала результатом системної роботи команди фахівців «Рівнеоблводоканалу», на чолі  з директором підприємства Андрієм Караушем, співпраці  з міським головою Олександром Третьяком та групою українських інвестиційних консультантів.

Конкурс був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid). Номер проєкту: SAMRS/2021/UA/1/5.

Конкурсна заявка «Безпечна вода для міста Рівне» стала однією з двох переможців серед 14 проєктів, здобула найвищий бал (95 із 100) та отримала 2/3 загального бюджету конкурсу – 199 373 євро.

Проєкт «Рівнеоблводоканалу» вартістю майже 200 000 євро переміг у конкурсі у Словаччині

У рамках реалізації проєкту на потужностях підприємства буде встановлена установка з виробництва гіпохлориту натрію марки А – безпечного реагенту, яким дезінфікують воду перед подачею у мережу водопроводу. Цю технологію використовують водопостачальні підприємства України та інших країн Європи. В Україні є один виробник – монополіст, який охоплює до 90% ринку, зловживає становищем, регулярно підвищує ціну й загрожує зупинками виробництва.

За словами Андрія Карауша, власне устаткування з виробництва гіпохлориту натрію марки А дозволить не лише отримати незалежність від монополіста – виробника, але й допоможе заощадити близько 60% суми коштів, які «Рівнеоблводоканал» витрачає на знезараження води. Власне устаткування буде встановлене на одній з найбільших насосних станцій підприємства – «Київській», де водоканал вже розпочав роботи з підготовки приміщення, де буде розміщене безпосередньо виробництво. До речі, всі роботи водоканал планує виконати власними силами, без залучення сторонніх підрядників, завдяки високій кваліфікації своїх працівників.

На «Рівнеоблводоканалі» минулого року вже змонтували одну таку установку, з виробництва гіпохлориту натрію марки А, на станції Новий Двір. У планах підприємства через декілька років повністю відмовитись від привозного гіпохлориту натрію та залежності від монополіста.

За інформацією «Рівнеоблводоканалу».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...