«Може призвести до втрат та людських жертв»: у Києво-Печерській лаврі заявили про загрозу руйнування лабіринтів печер

Опубліковано: 07.07.2021. Автор: . Київська область

«Може призвести до втрат та людських жертв»: у Києво Печерській лаврі заявили про загрозу руйнування лабіринтів печер

У Києво-Печерській лаврі УПЦ (МП) заявили про аварійну ситуацію в лабіринтах Ближніх печер і звернулися до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням допомогти запобігти руйнуванням. Про це повідомляє  у Facebook центр інформації УПЦ (МП).

Останнім часом збільшився рівень зволоженості ґрунтів. У разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів печер, що може призвести до непоправних втрат і людських жертв, – повідомили в УПЦ (МП).

Митрополит УПЦ (МП) Павло написав листа Прем’єр-міністру Денису Шмигалю, попросивши  виділити з держбюджету кошти для протиаварійних робіт у печерах, які є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У лаврі зазначають, що багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу.

За даними представників закладу, моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер показав, що рівень зволоженості ґрунтів, де розташований пам’ятник, збільшився.

Митрополит УПЦ (МП) Павло додав, що за результатами комісії ТЕБ та НС, ситуація на цих ділянках печер визначена як надзвичайна регіонального масштабу.  Зазначені ділянки задіяні в паломницькому маршруті.

Нагадаємо, у січні 2019 року виникла пожежа у двоповерховій будівлі, що входить до монастирського комплексу Києво-Печерської лаври.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...