Україну накриває пилова хмара з Сахари

Опубліковано: 15.07.2021. Автор: .

Україну накриває пилова хмара з Сахари

Особливо небезпечна ця хмари для людей з астмою або респіраторними захворюваннями.

Щільна пилова хмара з Сахари накриває Україну. Цього разу вона насувається із Заходу, з території Польщі.  Темно червоним кольором позначені найвищі концентрації пилу, які максимально знижують прозорість атмосфери, зеленим кольором позначені ділянки Земної поверхні, над якими атмосфера прозора у межах норми, – йдеться у дописі.

Спостереження поточного стану оптичної прозорості атмосфери здійснює прилад MODIS на борту супутників Terra та  Aqua від початку 2000 року і до сьогодні.

Аерозольна оптична глибина вказує на рівень, на якому частинки в повітрі (аерозолі) перешкоджають проходженню світла через атмосферу.  Аерозолі розсіюють і поглинають сонячне світло, що зменшує видимість.

Для спостерігача на землі AOD менше 0,1 є «чистим» – характерним для чистого блакитного неба, яскравого сонця та максимальної видимості. Коли AOD збільшується до 0,5, 1,0 і більше 3,0, аерозолі стають настільки щільними, що сонце затуляється, – пояснює синоптик.

Аерозолі загрожують здоров’ю при вдиханні людям, хворим на астму чи інші респіраторні захворювання. Також впливають на погоду та клімат, охолоджуючи або зігріваючи Землю, допомагаючи або запобігаючи утворенню хмар.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...