Під час іспиту з української мови, який складають чиновники, стався збій

Опубліковано: 19.07.2021. Автор: .

Під час іспиту з української мови, який складають чиновники, стався збій

Сьогодні, 19 липня, під час першої екзаменаційної сесії з державної мови стався збій. Про це повідомила пресслужба Національної комісії зі стандартів державної мови.

Сьогодні вранці в системі іспитування стався технічний збій. Причини збою з’ясовують. Усі претенденти, які в цей час перебували в системі, отримають додатковий час для завершення складання іспиту, – зауважили в релізі.

У Нацкомісії підкреслили, що на розклад іспитів збій не вплине.

Нагадаємо, сьогодні чиновники і претенденти на українське громадянство вперше складають іспит із державної мови. Іспит, реєстрація на який стартувала 16 липня, розпочався о 9:30. Далі протягом перших двох тижнів щодня в будні відбудеться три екзаменаційні сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 та з 15:30 до 17:30.

У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідно до закону, українська мова є обов’язковою для використання в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Частина положень закону набула чинності 2020-го і 2021 року. Із січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів українською мовою. На прохання клієнта може бути використано іншу мову, прийнятну для обох сторін. За перші два місяці дії мовної норми до омбудсмена надійшло майже 1 тис. повідомлень і скарг на її недотримання.

Із 16 липня набула чинності ще низка норм закону. Зокрема, в Україні ввели обов’язковий іспит на рівень володіння державною мовою для майбутніх держслужбовців і претендентів на набуття українського громадянства.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...