Про аварію на «Рівнеазоті» спецслужби дізналися із соцмереж

Опубліковано: 21.07.2021. Автор: . Рівненська область

Про аварію на «Рівнеазоті» спецслужби дізналися із соцмереж

З моменту отримання інформації про аварію на ПрАТ «Рівнеазот» фахівці групи хімічної розвідки Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України безперервно проводять моніторинг стану повітря, повідомляють у Рівненській обладміністрації.

Так, починаючи із 18:00 вівторка, декілька разів у різних точках Рівного та села Городок проводили дослідження за п’ятьма забруднюючими речовинами – азоту діоксиду, азоту оксиду, аміаку, ангідриду сірчистого, вуглецю оксиду.

Усі зафіксовані показники у житловій забудові – у кілька разів нижчі за гранично допустимі норми. Відповідно, після надзвичайної ситуації на ПрАТ «Рівнеазот» медико-екологічні загрози для жителів Рівного та області  відсутні, – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За словами головного санітарного лікаря області Романа Сафонова, зменшенню концентрації шкідливих речовин спряли погодні умови, зокрема дощ, тому повітря було чистішим, ніж зазвичай у цю пору.

Ситуацію і далі будуть відстежувати.

Також стан повітря досліджував і Рівненський обласний гідрометцентр. Окрім контролю на стаціонарних постах Рівного, експерти виїжджали за напрямком ходу вітру – в прилеглих селах до підприємства ПрАТ «Рівнеазот». Перевищень зафіксовано не було.

Окрім того, сьогодні ж екстрено зібралася на засідання комісія ТЕБ та НС. Зокрема, вирішили до 1 вересня провести роботу з інспекції потенційно небезпечних об’єктів, хімічно небезпечних об’єктів в Рівному. Таких в місті два.

На комісії також  зазначили, повідомлення від «Рівнеазоту» про аварію не надходили. Правоохоронці про подію дізнались о 17:50, зі дзвінка невідомої на спецлінію. Інші спецслужби дізнались із соцмереж.

Нагадаємо, вчора, 20 липня, близько 17:00 поблизу м. Рівне на території заводу ПАТ «РівнеАзот» у цеху виробництва азотної кислоти сталася розгерметизація трубопроводу та разовий викид нітрозних газів на територію заводу.

Нітрозні гази – використовуються для очищення газів від оксидів азоту при виробництві концентрованої азотної кислоти.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...