Чи загрожує Україні новий жорсткий карантин: у МОЗ розповіли подробиці

Опубліковано: 29.07.2021. Автор: .

Чи загрожує Україні новий жорсткий карантин: у МОЗ розповіли подробиці
Фото: УНІАН.

За словами головного санлікаря, кілька областей України вже демонструють загрозливу тенденцію щодо захворюваності на COVID-19.

Вже восени Україна може знову перейти в режим жорсткого карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу SARS-CoV-2, однак поки ситуація із захворюваністю на COVID-19 спокійна, і цей час треба використати для вакцинації. Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, все залежатиме від темпів вакцинації проти COVID-19, адже чимало країн показують, що за достатнього рівня охоплення вакцинацією їм вдалось або зовсім скасувати карантинні обмеження, або значно скоротити летальність і навіть захворюваність.

Зараз ми використовуємо адаптивний карантин, що працює за фіксованими показниками. У нас є загальна умова: якщо у двох або більше регіонах протягом певного часу перевищено два або більше показників, то Україна буде переходити на наступний епідрівень – тобто жовтий, помаранчевий або навіть червоний. Тому все залежить від того, як швидко буде завершена вакцинація груп ризику та загального населення, і яка кількість випадків буде реєструватися, – зазначив головний санлікар.

Поки ж, стверджує Кузін, в Україні немає ознак спалаху захворюваності на COVID-19.

Ситуація спокійна, однак цей спокій ми маємо використати для вакцинації. … Зараз є показники як для кожної області, так і для загальнонаціонального рівня. Тому ми будемо використовувати такий же механізм карантину, який працював у січні, в березні й навіть торік. Ця модель, здається, усталена з листопада 2020 року, вона доволі гнучка та чутлива, – повідомив він.

Водночас кілька областей України вже демонструють загрозливу тенденцію щодо захворюваності.

Ми бачимо найменші відхилення від показників і завчасно отримуємо інформацію про загрозливі тенденції на рівні областей. За підсумками кількох минулих днів ми бачимо, що більшість регіонів перебуває на рівні плато. Загрозливу тенденцію зараз показує Київ, Харківська та Луганська області – там ми маємо посилити систему виявлення та ізоляції контактних осіб і переконатись, що на рівні ОТГ застосовують адекватні протиепідемічні заходи, – повідомив Ігор Кузін.

За минулу добу 28 липня в Україні офіційно виявили 846 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 60 дітей та 41 медпрацівник.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...